ENOTA KRIMČEK

Medvedki (01/ 28 02 393)
vzgojiteljica: MAJA ČUDEN
pom.vzgojiteljice: PETRA PETROVČIČ

Enota Krimček, se nahaja v neposredni bližini gozda, sredi narave, ob cesti na Kurešček. Vrtec ima 12 oddelkov, v letošnjem letu imamo 5 oddelkov I. starostnega obdobja in 7 oddelkov II. starostnega obdobja. Igralnice I.starosti se nahajajo v pritličju, II.starost pa ima prostore v nadstropju. Vsi prostori za otroke so opremljeni po najnovejših standardih. V enoti je knjižnica, večnamenski prostor, telovadnica, kabineti za izvajanje individualnih dejavnosti; zunanjost vrtca pa je urejena v lepo in opremljeno otroško igrišče. V stavbi ima svoje prostore tudi uprava, centralna pralnica in centralna kuhinja, ki pripravlja obroke za enote Krimček, Studenček, Mavrica in Sonček.

1. trakt
    Na gozdni jasi, ob robu gozda, poleg večje luže, živijo male gozde živali. To so veverice, mravlje, lisice ter ribice.
    Najstarejša skupina otrok so ribice, ki bodo v tem letu dopolnile 4 leta. Otroci so živahni, zvedavi, radovedni in vedno pripravljeni na nova raziskovanja. Tudi trma jim ni tuja.
    Otroci v oddelkih Lisičke, Mravlje in Veverice  so stari stare 1–2 leti. Septembra so prvič prestopili vrtčevski prag in odkrivajo zanimivosti bivanja v vrtcu. So mali raziskovalci, ki radi skačejo, poslušajo pesmice, rajajo in veliko objemajo.
    Skupno vse skupinam je veselje, smeh in glasba, zato radi skupaj zapojemo in zaplešemo. Tudi nagajivost nam ni tuja in to vzgojiteljice dobro vedo.
    2. trakt
    Na drugem traktu domujemo male Miške in Račke ter starejše Sovice. Miške ter Račke smo vesele, igrive in nagajive, starejše Sovice pa radovedne in ustvarjalne. Skupaj preživimo veliko časa, zato smo postali že pravi prijatelji. S svojimi vragolijami vzgojiteljicam popestrimo dan in skupaj ustvarjamo lepe spomine.
    3. trakt
    Smo veseli, razigrani,
    Smo otroci - velikani.
    Tukaj jemo, tukaj spimo,
    predvsem se radi veselimo.

Razdeljeni smo v skupini,
    malih Žabic in Mačkonov,
    na 3. trakt so nas naselili,
    tam vse polno je balonov.

Radi smo del vrtca Ig,
    ki zelo je nov in šik.
    Ko pa bomo res veliki,
    bomo skupaj le še na sliki.
    4. trakt
    Za devetimi gorami, za devetimi vodami, v osrčju gozda in daleč od mestnega vrveža,  je prebivalo skupaj 24 Ptičkov, 18 Medvedkov ter 23 Čebelic. Vsak dan so se igrali različne igre, najraje skrivalnice,ter igre v katerih so si razgibali svoje tačke, krila in tipalke. Kadar so bili prijatelji od igre že pošteno utrujeni, so si najraje privoščili sladek med. Toda nekega dne, ko so vsi planili v shrambo, da se spet posladkajo, spoznajo, da medu ni več. Kakšna tragedija! Zberejo se na jasi ter skujejo načrt. Zaradi njihovega dobrega sodelovanja in medsebojne povezanosti, so med zopet našli ter se sladkali do konca svojih dni.

KROS (Ptički)

Končno suho dopoldne nas je spodbudilo, da se pomerimo med seboj v teku.  Vrtec Ig je imel namreč kros na hipodromu Vrbljene. Nanj smo se vestno pripravljali cel mesec in svojo zmogljivost končno na ta dan tudi pokazali. Poleg teka smo pokazali svojo moč in spretnosti na igrah brez meja.

Ob deževnih dnevih pa smo ustvarjali glasbo na glasbenih ceveh.

ZAVEZATI ZNAM VEZALKE (Ptički)

Ker smo že veliki in se pripravljamo na vstop v šolo smo se preizkusili tudi v zavezovanju vezalk. Z vztrajnostjo in rahlo jezo je večini kar hitro uspelo.  Naučili smo se, da je potrebno vztrajati in večkrat ponoviti in ne obupati. Ta mesec nas je obiskala tudi dramska skupina iz zavoda Sonček in nam zaigrala igrico Zmajček Topotavček. Mesec smo zaključili s socialnimi igrami.

MAMICA (Ptički)

V mesecu marcu je tema, kakopak, nanesla tudi pogovor o mamah. Naučili smo se pesem o mami in svojo mamo tudi naslikali. Pogovarjali smo se o čustvih naših mamic, kdaj je naša mami dobre, slabe volje in kaj nam je na njej tako zelo všeč. Se pravi zakaj je moja mami samo moja. Ugotovili smo, da nas mamica ima rada kljub naši nagajivosti in da je še posebno dobre volje, ko sliši stavek: »Rada/rad te imam mami.«

Sodelovali smo tudi v projektu Nivea in se zabavali na dan pusta.