ENOTA KRIMČEK

Medvedki (01/ 28 02 393)
vzgojiteljica: MAJA ČUDEN
pom.vzgojiteljice: PETRA PETROVČIČ

Enota Krimček, se nahaja v neposredni bližini gozda, sredi narave, ob cesti na Kurešček. Vrtec ima 12 oddelkov, v letošnjem letu imamo 5 oddelkov I. starostnega obdobja in 7 oddelkov II. starostnega obdobja. Igralnice I.starosti se nahajajo v pritličju, II.starost pa ima prostore v nadstropju. Vsi prostori za otroke so opremljeni po najnovejših standardih. V enoti je knjižnica, večnamenski prostor, telovadnica, kabineti za izvajanje individualnih dejavnosti; zunanjost vrtca pa je urejena v lepo in opremljeno otroško igrišče. V stavbi ima svoje prostore tudi uprava, centralna pralnica in centralna kuhinja, ki pripravlja obroke za enote Krimček, Studenček, Mavrica in Sonček.

1. trakt
    Na gozdni jasi, ob robu gozda, poleg večje luže, živijo male gozde živali. To so veverice, mravlje, lisice ter ribice.
    Najstarejša skupina otrok so ribice, ki bodo v tem letu dopolnile 4 leta. Otroci so živahni, zvedavi, radovedni in vedno pripravljeni na nova raziskovanja. Tudi trma jim ni tuja.
    Otroci v oddelkih Lisičke, Mravlje in Veverice  so stari stare 1–2 leti. Septembra so prvič prestopili vrtčevski prag in odkrivajo zanimivosti bivanja v vrtcu. So mali raziskovalci, ki radi skačejo, poslušajo pesmice, rajajo in veliko objemajo.
    Skupno vse skupinam je veselje, smeh in glasba, zato radi skupaj zapojemo in zaplešemo. Tudi nagajivost nam ni tuja in to vzgojiteljice dobro vedo.
    2. trakt
    Na drugem traktu domujemo male Miške in Račke ter starejše Sovice. Miške ter Račke smo vesele, igrive in nagajive, starejše Sovice pa radovedne in ustvarjalne. Skupaj preživimo veliko časa, zato smo postali že pravi prijatelji. S svojimi vragolijami vzgojiteljicam popestrimo dan in skupaj ustvarjamo lepe spomine.
    3. trakt
    Smo veseli, razigrani,
    Smo otroci - velikani.
    Tukaj jemo, tukaj spimo,
    predvsem se radi veselimo.

Razdeljeni smo v skupini,
    malih Žabic in Mačkonov,
    na 3. trakt so nas naselili,
    tam vse polno je balonov.

Radi smo del vrtca Ig,
    ki zelo je nov in šik.
    Ko pa bomo res veliki,
    bomo skupaj le še na sliki.
    4. trakt
    Za devetimi gorami, za devetimi vodami, v osrčju gozda in daleč od mestnega vrveža,  je prebivalo skupaj 24 Ptičkov, 18 Medvedkov ter 23 Čebelic. Vsak dan so se igrali različne igre, najraje skrivalnice,ter igre v katerih so si razgibali svoje tačke, krila in tipalke. Kadar so bili prijatelji od igre že pošteno utrujeni, so si najraje privoščili sladek med. Toda nekega dne, ko so vsi planili v shrambo, da se spet posladkajo, spoznajo, da medu ni več. Kakšna tragedija! Zberejo se na jasi ter skujejo načrt. Zaradi njihovega dobrega sodelovanja in medsebojne povezanosti, so med zopet našli ter se sladkali do konca svojih dni.

DOGAJANJE V MESECU OKTOBRU PRI ČEBELICAH

Teden otroka je letos potekal od 7. do 13. oktobra, v ospredje smo postavljali otrokove pravice. Dejavnosti v vrtcu smo vzgojiteljice navezovale na stvari, ki jih otroci počnejo najraje (igra, gibanje, ples, ustvarjanje). Kljub temu, da nam vreme ni bilo ravno naklonjeno smo izvedli tudi kostanjev piknik. Osrednja tema v tem mesecu so bila čutila. Otroci so spoznali svoja čutila in čute preko različnih dejavnosti, z raznimi sredstvi ter materiali. Tudi v tem mesecu smo praznovali dva rojstna dneva ter z obema slavljencema iskali skriti zaklad, peli in pihali svečke.

SEPTEMBER PRI ČEBELICAH

V mesecu septembru smo v skupino sprejeli pet novincev in jih tudi uspešno uvedli v vrtčevsko okolje. Igrali smo se razne socialne, rajalne in gibalne igre, se preko njih spoznavali ter tkali nova prijateljstva. Praznovali smo kar tri rojstne dneve. Lepo vreme smo izkoristili za gibanje na svežem zraku. Z likovnimi izdelki pa  smo okrasili in polepšali našo igralnico.

IGRA V GOZDU, BUČE IN KOSTANJ (Sovice)

Lepo oktobrsko vreme nam je omogočilo veliko igre na prostem in v gozdu, kjer smo se igrali z listki, storži, si postavili gozdni poligon, plesali okrog dreves, jih objemali… Ogledali smo si bučo velikanko, izdelali smo lepljenko velika buča in se udeležili kostanjevega dopoldneva, kjer smo jedli pravi pečen kostanj. Odpravili smo se tudi na naš prvi pohod v sklopu projekta Mali sonček v Ptičji gaj.

V IGRALNICI SOVICE Z NOVIMI PRIJATELJI

Z mesecem septembrom smo se vrnili v našo igralnico Sovice in dobili dva nova prijatelja. Med poletjem smo postali veliki, začeli smo obiskovati igrala na igrišču, se podali na daljše sprehode in igro v gozd, ter se z odsevnimi jopiči in obročki na vrvici odpravili na sprehod po pločniku do oranžne hiše.

USTVARJALNI OKTOBER (Račke)

V Tednu otroka  smo izvedli prvi uradni pohod v Ptičji gaj, v sklopu projekta Mali sonček.  Na cilju smo se posladkali s sadnimi ploščicami. Zasluženo!  Drugače pa smo veliko ustvarjali: izdelali smo Jesenkota in mandalo iz gozdnih plodov. Risali smo s kredami in s prsti po svetlobni tabli in koruznem zdrobu.  Mesec pa smo zaključili s kostanjevim piknikom ter  ogledom buče velikanke.

GOZDNI SEPTEMBER (Račke)

Šolsko leto se je začelo zelo igrivo. Ker smo imeli lepo vreme smo veliko časa preživeli na igriščih, na terasi, največ pa smo si vzeli časa za raziskovanje gozda.  Plezali smo po skalah in vejah, se skrivali,  nabirali in preštevali jesenske plodove, jih odtiskovali,  primerjali …  Takrat ko nam je ponagajal dež, pa smo svoje atomčke energije pokurili v telovadnici.