ENOTA HRIBČEK

Bibe (01/ 36 02 275)
vzgojiteljica: VALERIJA VIRANT
pom.vzgojiteljice: MARJANA LENIČ

Pikapolonice (01/ 36 02 273)
vzgojiteljica: URŠA TEGELJ
pom.vzgojiteljice: TATJANA GORENČIČ

Polžki (01/ 36 02 277)
vzgojiteljica: NINA KOVAČIČ
pom.vzgojiteljice: JOŽICA JANČAR

Ježki (01/ 36 02 274)
vzgojiteljica: MARINKA KRALJIČ
pom.vzgojiteljice: ANDREJA GERMEK

Kuhinja (01 36 02 272)
vodja kuhinje: NATAŠA CIBER
    Na planoti ob vznožju Kureščka in Mokrca deluje enota vrtca Hribček. V njej obratujejo 4 oddelki vrtca. Vsi obroki se pripravljajo v lastni kuhinji.

Obnovljene in prizidane prostore si delimo s podružnično šolo Golo, prav tako tudi travnato in asfaltirano igrišče. V stavbi prevladuje pozitivno počutje ter povezovalni duh. Otroci vseh skupin se veliko družimo med seboj, prav tako pa tudi otroci vrtca in učenci šole. Drug drugemu prirejamo različne prireditve ter s tem krepimo samozavest ob javnem nastopanju. Veliko si pomagamo med seboj, pa naj si bo to igra ali le vzor. To pa pozitivno vpliva tako na starejše otroke, ki pridobivajo občutek odgovornosti, kot na mlajše otroke, ki poleg pomoči pridobivajo tudi moralno podporo, ob vsem tem pa si na prijeten način krepijo samozavest in si v varnem okolju poiščejo svoje mesto v skupnosti.

V veliki meri v enoti izkoriščamo možnosti za bivanje na prostem. Kadar je le mogoče, se igramo zunaj, hodimo na sprehode, raziskujemo gozd in travnik ter sočutno pogledujemo proti megli v kotlini.

Vrtec živi z okoljem, pri domačinih smo vedno lepo sprejeti, udeležujemo pa se tudi različnih prireditev, ki se v kraju odvijajo.

Rudolfove dogodivščine

14.01.2019

December je bil na Hribčku zares čaroben. Bibe, Pikapolonice, Polžki in Ježki smo se vsako jutro zbrali skupaj ter pričakali jelenčka, s katerim smo potem skupaj izvajali dejavnosti. Vsako jutro smo skupaj z jelenčkom odprli in prebrali pismo na posebnem decembrskem koledarju, nato pa počeli najrazličnejše stvari. Pekli smo piškote, rajali, si ogledali predstave in kamišibaj. Prepevali smo zimske pesmi, plesali, drug drugega obdarovali. Dočakali smo obisk Dedka Mraza in se razveselili njegovih daril.

Bibe v zadnjem mesecu leta

14.01.2019

Bibe smo decembra z veseljem sodelovale v dejavnostih s starejšimi otroki. Udeležile smo se čajanke, pomagale peči piškote. Pričakale smo Dedka Mraza, se razveselile njegovih daril. Igrale smo se, ustvarjale, izdelale voščilnice in okraske za smrečico. Praznični december je bil prijeten in poln smeha ter rajanja.

Praznični Polžki

14.01.2019

Decembra smo Polžki poleg vsakodnevnih skupnih dejavnosti z otoki ostalih skupin naše enote izdelali smrečico za jelenčkov koledar, praznovali smo rojstne dneve, pobarvali ptičjo hišico, jo obesili na igrišču ter opazovali ptice, ki so prihajale k njej. Dočakali smo obisk Dedka Mraza, se z veseljem igrali z novimi igračami, vsak dan pa smo uživali tudi v novoletnih lučkah, ki so krasile smrečico in igralnico.

Bibe ustvarjamo

14.01.2019

Novembra smo Bibe ustvarjale na različne načine - s snegom, z barvami, voščenkami, milnico, brivsko peno, z vodo ter z različnimi dodatki v vodi. Spoznale smo ščipalke in jih skušale pripenjati in odpenjati, na najrazličnejše načine smo krepile svoje zmožnosti na različnih področjih. Igrale smo se, prepevale in se imele lepo.

Skupne dejavnosti enote v tednu Tradicionalnega slovenskega zajtrka ter v prometnem tednu

14.01.2019

Novembra smo se vse štiri skupine enote Hribček družile v tednu Tradicionalnega slovenskega zajtrka ter v prometnem tednu.

November pri Polžkih

14.01.2019

Tudi novembra smo Polžki uživali v praznovanju rojstnih dni, navdušeni pa smo bili tudi nad snegom. Tega smo z veseljem kidali, po njem tekali, se kotalili in se kepali.
    Vozili smo se s poganjalčki, tricikli in s skiroji, izdelali čebelice, ki so krasile naše prostore, sodelovali v projektu Tradicionalni slovenski zajtrk ter uživali v plesu in v igranju na inštrument.

Polžki v oktobru

14.01.2019

Oktobra smo Polžki poleg dejavnosti v tednu otroka spoznali policista ter njegovo vozilo, igrali smo se na prostem in z naravnim materialom ustvarjali zunaj in v igralnici, praznovali smo rojstni dan, se udeležili kostanjevega piknika, izrezali bučo in z njo razveselili Bibe.

PRAZNIČNO ČAROBNI DECEMBER

14.01.2019

Mesec december je bil v naši skupini zelo praznično obarvan. Ves mesec smo sodelovali z ostalimi skupinami iz enote, v projektu Rudolfove dogodivščine. Vsak dan nas je obiskal jelenček Janez, ki je imel za nas pripravljene različne dejavnosti. Brali smo pravljice, peli pesmice, dedku Mrazu smo napisali pismo, veliko plesali, imeli čajanko… Sami pa smo izvedli še nekaj dejavnosti. Pekli smo piškote, okrasili smo novoletno smrečico, obiskal nas je dedek Mraz …

Septembra pri Polžkih

19.11.2018

Polžki smo se na novosti novega šolskega leta privadili brez težav.
    Razširili smo svoja prijateljstva, se septembra tako veliko igrali v igralnici in na prostem, praznovali kar nekaj rojstnih dni, hodili na sprehode, ustvarjali z vodo, spoznavali koruzo in ličkanje koruze, gradili gradove iz škatel, se na sprehod podali tudi v dežju in v palerinah.

Naši novi začetki

19.11.2018

Skoraj vse Bibe smo v letošnjem šolskem letu prvič stopile v vrtec. Pridobile smo čisto nove izkušnje in spoznale, kako zabavno in prijetno je lahko v vrtcu. Z novimi prijatelji se igramo v igralnici in na prostem, z "avtobuskom" odhajamo na sprehode.
    Pred nočjo čarovnic smo se zabavali z malo strašno bučo, uživale pa smo tudi v ustvarjanju s čisto pravo brisvko peno.

Teden otroka

19.11.2018

V tednu otroka smo otroci vseh štirih skupin dejavnosti izvajali skupaj. Pričakali smo Teto Jesen in z njo spoznavali jesenske pridelke, razgibali smo se na posebnem poligonu na parkirišču pred vrtcem, ogledali smo si lutkovno predstavo Repa Velikanka, izdelali skupno dekoracijo v garderobi, s pomočjo velikega prijaznega medveda pa spoznavali pomen prijateljstva.