ENOTA MAVRICA

Zvezdice
vzgojiteljica: ERNESTA MAČEK
pom.vzgojiteljice: ANJA ERHATIČ

Enota Mavrica se nahaja v prenovljeni stanovanjski hiši. Ob stavbi sta dvorišče in igrišče. Enota ima razdelilno kuhinjo.

Sredi Iga sončna hiša Mavrica stoji,
    radi pojemo, se igramo v njej otroci vsi.
    Smo kapljice majhne še in v pleničkah,
    Zvezdice hodimo že po stopničkah.

Vas zanima naš vsakdan?
    Mivka, vlakec, tobogan,
    Tek čez polja in čez gozd,
    še k račkam pridemo na most.
    So mamice mirne v službi lahko,
    saj v mavričnem vrtcu zares je lepo.

Zvezdice v marcu

Mesec marec je prvi pomladni mesec, ko se narava začne počasi prebujati. Zvezdice smo si zato izbrale temo Zelo lačna gosenica. Pogovarjali smo se o gosenici kako se razvije v metulja. Naučili smo se pesmico gosenica in plesali ples metuljev. Z gibi smo ponazarjali razvoj metulja od gosenice naprej. Odpravili pa smo se tudi v gozd, kjer smo opazovali prve znanilce pomladi (teloh, žafran, zvončke, trobentice). Iz palic, ki smo jih našli na tleh pa smo zgradili hiško v katero smo se na koncu skrili.

Končno spet skupaj (Kapljice)

Po dolgotrajni karanteni smo se zelo razveselili drug drugega. Veliko smo plesali in peli, preganjali smo zimo v pustnih maskah, še najbolj in največ pa smo uživali na dolgih sprehodih. Odkrivali smo travnik in gozd ter opazovali in preštevali zvončke in trobentice, saj je bilo vreme kot nalašč za to. Začeli smo tudi naše vsakodnevno "druženje" s kužkom Pikijem.

Februar pri Zvezdicah

V vrtcu smo ena velika družina. Skrbimo za smeh, zdravje in se veselimo skupne igre. Vmes pa seveda tudi kaj novega izvemo.

Januar pri Zvezdicah

Po daljši odsotnosti smo spet skupaj. Lepo se je igrati s prijatelji.

Oktober pri Zvezdicah

Mesec je bil kratek. Teden otroka in malo igranja s prijatelji. A vseeno je bilo prisrčno in poskočno.

Zvezdice

Prvi mesec v novem šolskem letu, v novi igralnici, v pričakovanju novih dogodivščin. Raziskovali smo okolico, se igrali v igralnici in seveda praznovali.

skupina Kapljice v oktobru

Nov mesec se je začel zelo pestro, saj se oktober začne s tednom otroka. Prvič smo skupaj ustvarjali z barvami, pobarvali smo ogromno jabolko in hruško, s skupnimi močmi izdelali ježka, poslušali pesmice in se ob njih vsak dan bolj spretno vrteli...Obiskala nas je tudi tetka Jesen, ki je imela s seboj cel voziček svojih dobrot pa tudi lička in noske nam je pobarvala s svojimi barvami. Nekajkrat smo se pogumno odpravili na raziskovanje gozda ter od doma prinašali jesenske plodove,s katerimi smo si popestrili deževne dni v igralnici.

Prvič v vrtcu (skupina Kapljice)

Septembra, ko smo začeli kapljati na kup,
    smo vsi pričakovali velik hrup.

In res – smo malo jokali, še več se smejali,
    da v vrtcu lepo je, smo hitro spoznali.

In čeprav nam je le leto dni,
    postali smo pravi prijatelji.
    Se malo pocukamo,
    drugič pobožamo,